Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele Tõnis Lukas peaministri ülesannetes, regionaalminister Siim Valmar Kiisler ning justiitsminister Rein Lang.

Regionaalminister vastas Mai Treiali küsimusele töötuse probleemide lahendamise kohta maapiirkondades. Minister viitas oma vastuses regionaalsete kompetentsikeskuste toetusprogrammidele. Kiisleri sõnul otsustati hiljuti toetada erinevaid projekte kogumahuga 300 miljonit krooni. See meede on aidanud tööpuudusprobleemi leevendada just maapiirkondades, kuna abisaajate hulgast välistati suuremad keskused nagu Tallinn, Harjumaa ja Tartu. Regionaalministri väitel aidati projektide toetamisega kaasa kõrgema kvaliteediga ja kõrgemat haridustaset nõudvate töökohtade tekkimisele.
Vastates Mai Treiali lisaküsimusele registrikasutuse võimaluste kohta, selgitas Siim Valmar Kiisler, et valmimas on täiesti uus rahvastikuregistri programm. Minister lisas, et eurotoetustest taotletud raha abil on töös ka kohaliku omavalitsuse portaali loomine, mida riik kõigile omavalitsustele, kes seda soovivad kasutada, soodsalt pakub. Programm võimaldab omavalitsusel sinna lisada andmeid vastavalt vajadusele. Teisalt aitab see kokku hoida suuri kulusid omavalitsuste IT-alaste investeeringute arvelt.
 
Haridus- ja teadusminister peaministri ülesannetes vastas Kadri Simsoni küsimusele eelarvekärbete kohta ning Kaia Iva küsimusele õpilasmalevate programmi toetamise kohta.
 
Justiitsminister vastas Ain Seppiku küsimusele korrakaitseseaduse eelnõu kohta ning Evelyn Sepa küsimusele naiste vastase vägivalla vastu võitlemise tegevuskava kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside