Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele sotsiaalminister Hanno Pevkur ja kultuuriminister Laine Jänes.

Riigikogu liige Jaak Aab päris sotsiaalministrilt ravikindlustuse rahade ehk Haigekassa eelarve ja sellest mõjutatud tervishoiupoliitika kohta laiemalt. Aab soovis teada, kas ministeerium on analüüsinud, kuidas mõjutab Haigekassa eelarve arstiabi kättesaadavust, järjekordade pikenemist ja millist mõju avaldab see inimeste tervisele.
Vastates küsimusele selgitas minister Pevkur, et ministeeriumis analüüsitakse pidevalt, millised on Haigekassa ja kogu Eesti tervishoiusüsteemi tulevikuväljavaated. Pevkur lisas, et eile tutvustati kitsamale töörühmale Maailma Tervishoiuorganisatsiooniga koostöös valminud jätkusuutlikkuse analüüsi. Ministri sõnul sisaldab analüüs arvamust, kui palju Haigekassa ning Eesti tervishoid keskpikas ja pikas perspektiivis lisaraha vajab. Rääkides järgmise aasta eelarvest mainis Pevkur, et suurem osa defitsiidist suudetakse katta Haigekassa jaotamata tulemi arvelt avaldades samas kahetsust, et sealt jääb teatud osa puudu. Pevkuri teatel on hetkel käimas läbirääkimised Arstide, Õdede ja Haiglate Liiduga selles, milline võiks olla kompromiss täiendava kulu katmiseks.
Pevkuri sõnul võiksid Haigekassa juhatuse seisukoha kohaselt ravi kättesaadavuse kriteeriumid jääda 2009. aasta tasemele. Haigekassa nõukogu ütleb oma seisukoha järgmisel esmaspäeval toimuval koosolekul.
 
Sotsiaalminister vastas veel Olga Sõtniku küsimusele sotsiaalsete töökohtade ning Inara Luigase küsimusele pensionikassa olukorra kohta.
 
Kultuuriminister vastas kohapeal algatatud küsimustele muuseumide reformi kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside