Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele kaitseminister Jaak Aaviksoo, siseminister Jüri Pihl ning välisminister Urmas Paet.

Pihl vastas Ain Seppiku küsimusele inimõiguste kaitse tagamisest jõu kasutamise korral. Siseminister kinnitas, et Eesti politsei pole oma võimupiire rahutuste lõpetamise käigus ületanud ning seda on kinnitanud ka hilisemad kontrollid.  Siseminister vastas ka teistele Riigikogu liikmete küsimustele, mis puudutasid politsei tegevust eelmise nädala rahutuste ajal.

Välisminister Urmas Paet vastas Ester Tuiksoo küsimusele Eesti ettevõtjate investeeringute kaitse kohta Venemaal. Paeti sõnul tulenevad Eesti-Vene kaubandussuhted kahe riigi üldistest suhetest. „Enne kui Venemaal ei teki tahet omada Eestiga normaalseid suhteid pole võimalik ka kaubandussuhteid normaalselt arendada,” ütles välisminister. Paet lubas tõstatada Venemaa käitumise üles ka Euroopa Liidus.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Marek Strandbergi küsimusele Eesti vastaste küberrünnakute kohta ning mitmetele küsimustele pronkssõduri teisaldamise kohta.

Vastustega saab tutvuda aadressil: https://www.riigikogu.ee/?op=steno

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside