Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, kultuuriminister Laine Jänes ning siseminister Marko Pomerants.

Vastates Georg Pelisaare küsimusele kultuuripealinna ürituste rahastamise kohta selgitas kultuuriminister Laine Jänes, et tõele ei vasta väide, nagu võtaks Euroopa arvesse ainult need rahad, mis liiguvad läbi Sihtasutuse Tallinn 2011. Jänes märkis, et Sihtasutus Tallinn 2011 on nimetanud järgmise aasta noorte laulu- ja tantsupeo oma tähtsündmuseks ja kulminatsiooniks, samas laulu- ja tantsupidu korraldab Sihtasutus Laulu- ja Tantsupidu, millele on eelarvesse käesoleval aastal ettevalmistamiseks antud juba 7 miljonit ja järgmisel aastal orienteeruvalt 20 miljonit. Kultuuriminister: „Meie rahastame veel näiteks PÖFF-i, mis on pandud ametlikku programmi, filmiauhindade galat, Istanbulis toimuvat Pärdi teoste ettekannet, samuti Euroopa noorte meistrivõistluseid kergejõustikus ja mitmeid selliseid sündmusi, mis on toodud Eestisse või siis Eesti viimiseks väljapoole just nimelt ainult seetõttu, et on kultuuripealinna aasta. Me näeme seda väljakutset ja me soovime selles osaleda positiivselt.”
 
Kultuuriminister vastas veel Evelyn Sepa küsimusele spordi rahastamise kohta.
 
Peaminister vastas Mai Treiali küsimusele riikliku täiend- ja ümberõppe korralduse kohta seoses olukorraga tööturul ning siseminister vastas Karel Rüütli küsimusele pedofiiliavõrgustike tegutsemise uurimise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside