Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, justiitsminister Rein Lang ning siseminister Jüri Pihl.

Muu hulgas vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Marek Strandbergi küsimusele investeeringute soodustamise plaanide kohta energiatootmis- ja energiasäästusektorites. Ministri sõnul oleks olulisim samm, mis aitaks selles valdkonnas selgust luua, energeetika ja elektrimajanduse arengukava heaks kiitmine Riigikogus perspektiiviga kümneks aastaks. Samuti pidas Parts oluliseks investeeringuid soodustava usaldusväärse õigusliku keskkonna loomist. „Praegu on kooskõlastamisringi lõpul eelnõu, mis peaks looma õiguslikud alused avamere tuuleparkide rajamiseks. Kindlasti on olulised need võimalused, mis tulenevad ehitusseaduse muutmise seadusest, mille valitsus on heaks kiitnud. Tahame tõsta oluliselt ka hoonete energiatõhususe nõudeid, miinimumnõudeid,“ sõnas Parts. Minister lisas, et loodetavasti saab Euroopa Liidu energiakliima pakett heakskiidu detsembris sellisel kujul, et tekib võimalus n-ö stabiilseks investeerimiseks.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas veel Toomas Vareki küsimusele Euroopa Liidu rahade kasutamise kohta.
 
Justiitsminister vastas Karel Rüütli küsimusele kriminaalasjade eeluurimiseks kuluva aja kohta.
 
Siseminister vastas Inara Luigase küsimusele piiriületuse korralduse kohta Narvas ja Kagu-Eestis alates 19.01.2009, mil lõpeb praegust piiriületust reguleerivate protokollide aeg.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside