Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, siseminister Marko Pomerants ning rahandusminister Jürgen Ligi.

Rahandusminister vastas Inara Luigase küsimusele aktsiistõusude mõju kohta ettevõtluskeskkonnale ja konkurentsivõimele. Minister Ligi sõnul on erinevatel aktsiisidel ületatud kõigest alampiir ning kõrgeimalt on see piir ületatud alkoholi puhul. Ligi arvates on Eesti olnud aktsiisipoliitikas küllalt vaoshoitud. „Aktsiisikaupade kättesaadavus, võrreldes sissetulekutega, ei ole halvenenud. Alkoholi puhul on see pigem paranenud,” märkis Ligi, lisades, et kütuse puhul on alampiiri ületamine suhteliselt väike. „Me teadvustame, et sellel on majandusele surve, kuid majandus omakorda survestab keskkonda. See on üks pidev kompromissi otsimine majanduse ja looduse vahel,” ütles minister. Ligi viitas Euroopa Liiduga liitumisel võetud kohustusele, mille kohaselt aktsiis ei tohi olla madalam kui konkreetne number.  Ligi: „Aktsiiside mõju, mis loodusele on positiivne, on majandusele lühikeses perspektiivis kahjulik, kuid pikas perspektiivis mitte väga”. Ligi väitel arvestatakse majanduse taluvuse võimega. „Aktsiisid laekuvad hästi. Üldine stabiliseerimine, millega valitsus on saanud hakkama 2009. a jooksul, on majandusele hea olnud,” vastas rahandusminister.
 
Rahandusminister vastas veel Helle Kalda küsimusele omavalitsuste rahastamise kohta.
 
Peaminister vastas Kadri Simsoni küsimusele inimarengu aruandes kajastuva ning väikese sissetulekuga inimeste arvelt kärpimise seoste kohta ning Mai Treiali küsimusele säästva sotsiaalse arengu kohta.
 
Siseminister vastas Toomas Trapido küsimusele ohtlike transiitveoste ja võimalike õnnetuste likvideerimise valmisoleku kohta ning Aivar Riisalu küsimusele päästeteenistuse võimekuse kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside