Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Heljo Pikhofi esitatud küsimusele vajadusepõhiste õppetoetuste kohta. 

Pikhof soovis teada, milline on riigi panus süvavaesuses elava tudengi toetamisel, et ta õppida saaks? 

Ansip ütles, et kui inimene on süvavaesuses, siis sõltumata sellest, kas ta on õpilane, tudeng, töötaja, pensionär, on tal õigus riigi käest abi saada. Kõiki riigi kodanikke koheldakse võrdselt. Ta kinnitas, et kõigile, sõltumata nende tegevusalast, makstakse toimetulekutoetust võrdsetel alustel. Peaminister märkis, et üliõpilastele vajaduspõhiste õppetoetuste maksmiseks on Haridus- ja Teadusministeerium koostanud eelnõu. See on esitatud valitsuskabinetile. Ta kinnitas, et kõige lähemal ajal hakkab valitsuskabinet nimetatut teemat arutama. Ansip avaldas lootust, et leitakse vahendid praeguse üliõpilastele makstava riigipoolse toetuse kahekordistamiseks ja alustatakse nende vajadusepõhiste toetuste maksmist. 

Peaministri selgituste kohaselt saab õppimine olema tasuta nendele üliõpilastele, kes hästi edasi jõuavad. „See ei tähenda, et kogu inimese ülalpidamine, tema toitmine, riietega katmine jne peaks olema riigi ehk siis anonüümsete maksumaksjate poolt kinni makstud,“ lisas ta. Ansip märkis, et haridust tuleb käsitleda muuhulgas ka üksikisiku investeeringuna oma tulevikku. Ta toonitas, et hariduse saamise nimel nähakse igal pool maailmas väga kõvasti vaeva. 

Peaminister vastas veel Yana Toomi esitatud küsimusele KAPO aastaraamatu ja Rainer Vakra esitatud küsimusele averusprojektide kohta. 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele koolivõrgu ja Helmen Küti esitatud küsimusele erivajadustega laste koolide saatuse kohta. 

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Helmen Küti esitatud küsimusele hariduselu ümberkorralduste seostest haldusreformiga. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside