Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Kadri Simsoni esitatud küsimusele tervishoiutöötajate streigi ja Rainer Vakra esitatud küsimusele EASi toetuste kohta. 

Simson küsis peaministrilt, kas valitsus on antud teemat käsitlenud ja leidnud, et keegi valitsuses peaks siiski vastutama otseselt tervishoiusüsteemi eest? 

Ansip selgitas kõigepealt, et haiglate ja arstide vahelises töövaidluses ei ole sotsiaalminister läbirääkimiste osapooleks. Ta märkis, et on lugenud Eesti Arstide Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu kirja, milles on tehtud ettepanekud tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Käsitledes konkreetset punkti vastutuse kohta, ütles Ansip kommentaariks, et lähtuvalt põhimäärusele vastutab sotsiaalministeerium arstiabi korraldamise eest: see tähendab õigusakte, strateegilisi arengukavasid ja muud sellist. Haigekassa vastutab rahastamise eest. Terviseamet tegevuslubade ja järelevalve eest. Ansip juhtis tähelepanu, et vastutusvaldkonnad on õigusaktides väga selgelt fikseeritud. Ta soovitas kõigil, kellel on mingisugused kõhklused või kahtlused vastutajate osas tutvuda õigusaktidega ja leida konkreetsete alalõikude jaoks üles konkreetsed vastutajad. Ansip märkis kirja sisu kohta tervikuna, et need nõudmised, mis on esitatud, ei ole Eesti rahvale võimetekohased. 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Lauri Laasi esitatud küsimusele elektrihinna tõusu ja Urve Palo esitatud küsimusele kodukulude kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Karel Rüütli esitatud küsimusele Riigimetsa Majandamise Keskuse omanikutulu kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside