Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Tarmo Tamme esitatud küsimusele spordi rahastamise kohta. 

Tamm tõi esile probleemid, mis on seotud spordiklubide stipendiumide ja töötasude maksmisega. Ta soovis teada, kuidas lahendatakse keeruline olukord nii, et maksuamet oleks rahul ja spordiklubid saaksid edasi tegutseda. 

Ansipi sõnul peavad nii valitsus kui ka seadusandja tunnistama oma tegematajätmisi ja ka seda, et praegused regulatsioonid ei ole spordiklubide jaoks üheselt mõistetavad. „Umbes 30% juhtudel on treeneritele makstud palka, ühes palgaga ära makstud ka kõik vajalikud maksud riigi seaduse järgi, aga 70% juhtudel ei ole makstud makse ja ei ole makstud treeneritele palka, vaid on makstud stipendiume,“ selgitas Ansip. Tema hinnangul ei saa päris ühemõtteliselt näpuga näidata spordiklubide peale, süüdistada neid maksupettuses ja muudes halbades kavatsustes. See asi on nii massiliseks läinud, siis ilmselt on olnud ka võimalus seadust mitmeti tõlgendada. „Kontroll pole juba varases staadiumis olnud piisavalt tõhus. Tulenevalt sellest pole saadetud spordiklubidele ka üheselt mõistetavaid signaale,“ tunnistas peaminister. Tema sõnul on meie kohtud mitmetes lahendites asunud ühemõttelisele seisukohale, et palka ei saa asendada stipendiumiga. Kui on töösuhe, siis tuleb maksta palka ja palgalt tuleb maksta ka kõik vajalikud maksud. Neid otsuseid tuleb meil kõigil austada. „Siin ei ole süü ühepoolne. Riik peab appi tulema spordiklubidele selleks, et nemad saaksid maksud ausalt ära maksta,“ ütles Ansip. Tema sõnul on järgmisest aastast kavandatud 3,5 miljoni euro suurune toetus spordiklubidele, et nad saaksid kõik treenerite palgad palkadena välja maksta. 

Peaminister vastas veel Priit Toobali esitatud küsimusele vajaduspõhiste toetuste ja eurovoliniku valimise, Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele koalitsiooni läbirääkimiste, Valeri Korbi esitatud küsimusele energiavarustuskindluse, Tarmo Tamme esitatud küsimusele hinnangu andmisest opositsiooni tegevuse ja Imre Sooääre esitatud küsimusele peaministri edasiste plaanide kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Ester Tuiksoo esitatud küsimusele maksude, Tarmo Tamme, Viktor Vassiljevi, Ester Tuiksoo esitatud küsimusele riigieelarve kohta ja Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele vajaduspõhiste toetuste kohta.

Siseminister Ken-Marti Vaher vastas Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele sisekaitseakadeemia üleviimise kohta Ida-Virumaale, Helmen Küti esitatud küsimusele ränkade liikluseõnnetuste, Inara Luigase esitatud küsimusele piiriületuskohtade ootealade ja Priit Toobali esitatud küsimusele regionaalministri funktsioonide kohta. 

Infotunni stenogramm: 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside