Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele sotsiaalminister Hanno Pevkur, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas peaministri ülesannetes.

Sotsiaalministril tuli vastata küsimustele, mis puudutasid lasteaedadele kehtestatud nõuete karmistamist, sotsiaalsüsteemi rahastamist ja jätkusuutlikkust OECD raporti kontekstis ning tervishoiutöötajate väljarännet.
 
Vastates Marika Tuusi küsimusele sotsiaalsüsteemi rahastamise kohta ütles Pevkur, et OECD raport juhib tähelepanu õigele asjale. Pevkur nõustus, et pensione on vaja tõsta, kuid selleks peab majandus tervikuna kasvama hakkama. Minister lisas, et suhtarvudena ei ole meil OECDs põhjust häbeneda: meie keskmine pension keskmise palgasuhtena on täna 42-43%, mis on OECD keskmine või isegi üle keskmise. Pevkur kinnitas, et haridus- ja sotsiaalkulud on olnud viimaste eelarvete koostamisel valitsuse prioriteedid.
 
Sotsiaalminister vastas ka Nikolai Põdramäe küsimusele tervishoiu töötajate lahkumise kohta Eestist. Põdramägi väitis, et 2009. aastal lahkus Eestist ligi 300 tervishoiutöötajat ning käesoleva aasta kahe esimese kuuga lahkus 47 arsti, 9 hambaarsti, 46 õde ja 3 ämmaemandat. Pevkur selgitas, et arstide väljaränne ja tagasitulek on olnud aastate lõikes suhteliselt stabiilne. Minister andis ülevaate ka meditsiinitöötajate olukorra parandamiseks ettevõetud meetmetest. „2002. aastast on arstide palk kaks korda tõusnud. Oleme laiendanud tegutsemisvõimalusi nii ämmaemandatele kui õdedele. Märkimisväärselt on suurendatud koolitustellimust. Praegu käivad läbirääkimised ülikooliga,” loetles Pevkur. Sotsiaalminister rõhutas, et ei poolda riigipoolsete sunnimeetmete rakendamist inimeste kinnihoidmiseks. „Euroopa Liidus kehtib isikute ja teenuste vaba liikumine. Pigem ma pooldan seda, et meie haiglad, kes arste vajavad, näeksid, et arstide ja eelkõige residentidega tuleb rohkem tööd teha,” märkis Pevkur.
 
Infotunni käigus esitati täiendavad küsimused põllumajandusministrile, kes pidi selgitama kutselistele rannakaluritele kehtestatud rangete püügikvootidega seonduvat ning haridus- ja teadusministrile, kes käsitles Tervisekaitseameti ja Tallinna linna vahelise vastasseisu ning koolivõrgu korrastamise teemat.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside