Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur ning siseminister Marko Pomerants.

Sotsiaalministril tuli vastata küsimustele arstiabi kättesaadavuse, vaesuses elavate laste ning toimetulekutoetuste kohta. Vastates Nikolai Põdramägi küsimusele arstiabi kättesaadavuse kohta olukorras, kus arste on vähemaks jäänud, ütles minister, et näeb ühe võimalusena rahastamise suurendamist. Pevkuri sõnul hakkab rahastamise ja arstiabi kättesaadavuse küsimusega Haigekassa nõukogu tegelema umbes kolme nädala pärast, kui kogunetakse arutama järgmise aasta täpset eelarvet. Sellega seoses on kaalutud mõnel erialal säilitada kättesaadavus tänases mahus, mõnel erialal panustada kättesaadavusse 2% suuruses mahus rohkem raha, mis on umbes 120-140 miljonit krooni.
 
Nii Mai Treial kui Heljo Pikhof küsisid sotsiaalministrilt perede toimetulekutoetuse piiri tõstmise võimaluste kohta seoses ligi 42 000 vaesuses elava lapsega. Pevkur vastas, et esmane eesmärk järgmise aasta eelarvet silmas pidades on tagada toimetulekutoetuste väljamaksmine vähemalt tänases mahus. Pevkuri väitel on peredele makstavad toimetulekusummad tegelikult suurenenud. Keskmine toetuse summa ühe taotluse kohta on olnud 1929 krooni ja kui võrrelda seda eelmise aastaga, siis see on circa 15-16% suurenenud.
 
Siseminister vastas Lauri Laasi küsimusele võimaliku puudujäägi kohta politsei- ja piirivalveameti piiri valvamisega seotud isikkoosseisu palgafondis.
 
Peaminister vastas Raivo Järvi küsimusele Kyoto saasteühikute müügi kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside