Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Ivari Padar ning kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Vastates Vilja Savisaare küsimusele sotsiaalministri tagasikutsumise kohta kinnitas peaminister, et kaalub sotsiaalministri jätkamist oma ametikohal, aga ka tema vabastamist. Ansip lisas: „Praegusel hetkel ma ei tea ühtegi enam motiveeritud inimest, kes võiks tekkinud probleemid sotsiaalministeeriumis likvideerida peale Maret Maripuu“. Vastates Riigikogu liikmete lisaküsimustele, märkis peaminister, et minister Maripuu on andnud valitsusele põhjaliku ülevaate kujunenud olukorrast ja esitanud ka probleemidele lahendused.
 
Rahandusminister vastas Karel Rüütli küsimusele võimalike muudatuste kohta riigieelarves seoses eluasemelaenude intressipuhkustega. Ivari Padar informeeris, et on kohtunud täna kõikide Eesti juhtivate pankadega ning saanud selge ja üheselt arusaadava sõnumi pankade vastutustundest olla keerulistel aegadel paindlik ja tulla kriisisituatsioonides laenuvõtjaile vastu. Padar selgitas, et probleemi lahendamise esimene etapp on kliendi ja panga vahelised suhted, millesse riik ei sekku ning teine etapp, kui olukord halveneb ja töötute arv suureneb, võimaliku garantiisüsteemi väljatöötamine ehk millised saaksid olla riigipoolsed garantiid ajutiste intressimaksete leevendamise rakendamisel.
 
Kaitseminister vastas Kadri Simsoni küsimusele probleemi kohta seoses kaitseministeeriumi kaitseväeobjekte valvavate kaitseliitlastega.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside