Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Ken-Marti Vaher Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele politsei seaduserikkumiste kohta. 

Marika Tuus-Laul viitas politsei seaduserikkumistele ja esitas küsimuse, miks ei ole siseminister rahuldanud PPA peadirektori lahkumisavaldust? 

Vaher selgitas, et Raivo Küüt esitas sellel esmaspäeval lahkumisavalduse. Ta märkis, et need juhtumid, mis toimusid eelmisel aastal Ida prefektuuris, on tuvastatud politsei enda ehk politsei sisekontrolli poolt selle aasta alguses. Kindlasti puudutab nii Ida prefektuuri kui ka laiemat politsei juhtkonda see küsimus, miks nende õigusrikkumistega ei võetud midagi ette, kuigi korraldused olid antud. Vaheri sõnul tuleb need küsimused kindlasti lahendada. See on ka üks põhjusi, miks Raivo Küüt lahkub alles 1. märtsil. 

Vaher märkis, et hetkel on lõpetamisel muudatused, mis tulenevad Politsei- ja Piirivalveameti põhimäärusest, mis jõustus alles 1. novembril. Siseministri arvates tuleb ümberkorraldustest tulenevad tööd ka selle konkreetse isiku poolt lõpule viia. Vaheri sõnul kuulutatakse Politsei- ja Piirivalveameti direktori leidmiseks välja avalik konkurss, mis võtab oma aja. Pärast seda oleks Raivo Küüdil võimalik üle anda Politsei- ja Piirivalveamet uuele peadirektorile. Vaheri kinnituste kohaselt on ta esitanud valitsusse Raivo Küüdi lahkumisavalduse seisuga 1. märts 2013. Ta lisas, et lõpetamata tegevus puudutab eelkõige palgasüsteemi korrastamist. Samuti korrastatakse juhtimisvastutust, mis puudutab valdkonnapõhist juhtimist suhestatuna prefektuuri juhtimistasandiga. Kaotatakse mitmed dubleerimised ja viiakse ellu ka koordinatsioonitasandite kaotamine Politsei- ja Piirivalveametis. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele riigieelarve, Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele MISA tegevusest ja personalipoliitikast ning Rainer Vakra esitatud küsimusele EAS-i kohta. 

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus vastas Neeme Suure esitatud küsimusele jahimaade korraldamise ja uue jahiseaduse kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside