Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele rahandusminister Ivari Padar, siseminister Jüri Pihl ning keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Vastates Toomas Vareki küsimusele majandusprognooside erinevuse kohta selgitas rahandusminister Padar, et rahandusministeeriumi baasprognoos on 8,5%-ne majanduslangus ning olemas on ministeeriumi riskiprognoos, mille järgi hinnatakse majanduslanguseks 10%. „Kui tõenäoline on riskiprognoosi käivitumine, sõltub edasistest arengutest,” ütles Padar. Minister tõdes, et esimese kvartali tulemuste põhjal ei saa teha lõplikke otsuseid, millega vähendatakse eelarvemahtu veelgi. Mainides ministeeriumi ettepanekuid, mis tulevad arutusele homsel kabinetiistungil, märkis Padar, et ülesanded tulevad rasked nii 2009. aasta kontekstis, kui ka 2010. aasta kontekstis.
 
Mai Treial küsis Ivari Padarilt hinnangut eurole ülemineku osas ja Eesti võime kohta olla jätkusuutlik. Padar: „Kui me vaatame riskistsenaariume nii 2009. kui 2010. aastaks ja kui me näeme, et riskistsenaariumid suure tõenäosusega täituvad, siis see võib tähendada täiendavate eelarveliste kärbete või maksude tõstmist sel aastal kuni 7 miljardi krooni võrra ja kuni 13 miljardi kroonini 2010. aastal. Euro on kõikide meie poolt ettevõetud arukate otsuste lõpptulemus.”  
 
Marek Strandberg palus rahandusministril kommenteerida Eesti seisukohti seoses G 20 kokkusaamisel esilekerkinud maailma uute võimalike finantsreeglitega.
 
Siseminister vastas Eldar Efendijevi küsimusele piiriäärsete elanike lähisugulaste haudade külastamise regulatsiooni kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele jõuametkondade suhetest kodanikeühiskonnaga.
 
Keskkonnaminister vastas Mart Jüssi küsimusele hüdroenergia kasutamise ja loodusväärtuste hävitamise kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside