Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Jaan Õunapuu esitatud küsimusele Estonian Airi tuleviku kohta. 

Õunapuu märkis, et Estonian Air on keerulises majanduslikus olukorras, mille leevendamiseks on valitsus eraldanud märkimisväärsed summad. Ta soovis ministrilt saada selgitust, milline on asjade tegelik seis riigiabiloa taotlemisel käesoleval ajal. Kas nüüd on käes aeg, kus me võime minna sügavasse vastuollu ELiga, küsis ta. 

Partsi selgituste kohaselt on praeguse seisu kohaselt valitsus esitanud riigiabi loa taotluse päästmisabi laenule summas 8,3 miljonit eurot. Valmistatakse ette restruktureerimisabi taotlust. Kui see on valmis, esitatakse ka see Euroopa Komisjonile. „Tõenäoliselt on vaja ettevõtet ühel või teisel moel veel toetada, kuna me peame arvestama, et see riigiabi menetlus on üsna pikk. Küsimus ei ole ainult kuude pikkusest tähtajast – see võib olla ka pikem, möönis ta. Parts märkis, et järelikult peab ettevõte saama võimaluse oma sisulist restruktureerimisplaani ellu viia. „Sisuline restruktureerimisplaan eeldab teatud täiendavaid vahendeid, kas laenu või põhikapitali näol. Neid otsuseid saab kommenteerida siis, kui need on tehtud,“ selgitas minister. 

Partsi sõnul on sisuline restruktureerimisplaan ettevõttel olemas. „Restruktureerimiskava, mis tuleb esitada Euroopa Komisjonile, on märksa põhjalikum, märksa mahukama informatsiooniga kui üks tavapärane ettevõtte restruktureerimiskava. Seda kava ettevõte lihvibki,“ selgitas minister. Sisuline restruktureerimine eeldab ka palju läbirääkimisi, kõnelusi ettevõtte eri partneritega – võlausaldajate ja kreeditoridega. Ka see töö käib,“ ütles Parts. Ta toonitas, et keskseks küsimuseks on ikkagi probleemi lahendamine, kas ettevõte suudab pikaajaliselt jätkusuutlikult tegutseda. See on paljuski ettevõtte käes, selgitas minister. 

Parts vastas veel Lauri Laasi esitatud küsimusele elektrihinna kohta. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Rannar Vassiljevi esitatud küsimusele Politsei- ja Piirivalveameti juhi valimiste ja Tarmo Tamme esitatud küsimusele ametikohtade politiseerimise kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Kajar Lemberi esitatud küsimusele riigihangete korraldamise ja Ester Tuiksoo esitatud küsimusele aktsiisi kohta. 

Infotunni stenogramm.  

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside