Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Vastates Vilja Savisaare küsimusele omavalitsuste tulubaasi kärbete ja õpetajate palkade kohta selgitas haridus- ja teadusminister, et regionaalministri ja omavalitsuste koostöökogu vaheliste läbirääkimiste ning valitsuskabineti järgnevate istungite käigus selgub, milles kokku lepitakse ja mis on konkreetsete eelarveartiklite taga olevad summad. Minister andis lubaduse jälgida, kuidas omavalitsused käituvad ning et õpetajate palgafondide võimalik vähendamine ei seaks ohtu hariduse kvaliteeti ja kättesaadavust. Lukas kinnitas: „Õpetajate palk ei lange 2009. aastal 2008. aasta tasemele tagasi.“
 
Tõnis Lukas vastas veel Ester Tuiksoo küsimusele riikliku koolitustellimuse võimaliku vähendamise kohta 92 miljoni krooni võrra.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas Aleksei Lotmani küsimusele taastuvenergia teemaplaneeringu ettevalmistamise kohta lähtuvalt koalitsioonileppest ning Toomas Vareki küsimusele eksportivate ettevõtete abipaketi rakendamise kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside