Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kultuuriminister Raivo Palmaru ja põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

Raivo Palmarult taheti üksikasjalikumalt teada kultuuri riigieelarvelise rahastamise kohta. Järgmise aasta kultuurieelarve kasvab ministri hinnangul 400 miljonit krooni. Vastates küsimusele kultuuritöötajate palgatõusu kohta nentis Palmaru, et tänavu kasvas 4500 kultuuritöötaja palk 10%. Järgmise aasta palgatõus peaks ministri hinnangul olema vähemalt sama suur.  „Kultuuritöötajate palgatõus on nii eelmise aasta eelarve läbirääkimistel kui ka sellel aastal minu prioriteet,” rõhutas ta. Vastates küsimusele Eesti Rahva Muuseumi ehitamise kohta, tõi minister välja,  et lisaks eelarvelistele vahenditele on rajatise finantseerimiseks kavas pöörduda ka Euroopa Liidu struktuurifondide poole, taotledes sealt pool miljardit krooni. „Praegu kõik märgid näitavad, et tõenäoliselt see kava õnnestub,” nentis minister lisades, et tegemist on suure võiduga. Samuti puudutas minister rahvaraamatukogude teavikute ostmise finantseerimist, nentides, et varasematel aastatel on selleks eelarvelisi vahendeid olnud 31, 5 miljonit krooni, kuid järgmisel aastal planeeritakse riigipoolset toetust tõsta 7 miljoni krooni võrra. Palmarule esitati ka küsimus avalik-õigusliku ringhäälingu tasakaalustatuse kohta.

Mailis Repsile esitati küsimus ajaloo õpetamise kohta koolides ning küsimus  võrdleva usundiõpetuse, eesti keele ja kirjanduse õppeainete kohta õppekavades.

Ester Tuiksoolt taheti teada AS Werol Tehased praeguse seisu kohta.  Vaatamata probleemidele teeb ministri sõnul nii põllumajandusministeerium, ettevõtte nõukogu kui ka praegune juhatus kõik selleks, et hoida ära pankrotti ja et ettevõte oleks igapäevaselt töös. Tuiksoole esitati ka küsimus eksikombel rannakarjamaadele väljastatud toetuste kohta.

Riigikogu infotunniks olid küsimustega registreerunud: Tõnis Lukas, Eiki Nestor, Kadi Pärnits, Ela Tomson, Mark Soosaar, Avo Üprus, Jarno Laur ja Aivar Õun.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside