Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis olid täna keskne teema majandus- ja kommunikatsiooniministri Edgar Savisaare majanduslikud huvid. Vastuses Riigikogu liikme Eiki Nestori küsimusele Keila-Joa suvila ostmise kohta ütles Savisaar: “Ma tahaks teile kinnitada seda, et minul pole Oliver Kruudaga, ei majandusministrina ega Tallinna linnapeana olnud mingeid ametialaseid kokkupuuteid. Ütlen seda kohe algul igasuguste kahtlustuste ärahoidmiseks.” Vastates kinnistu tehingu hinna kohta ütles Savisaar, et ta palus härra Kruudalt küsida, et kas tõesti talle või Kalevile on tehtud pakkumine, et osta see kolme miljoni või isegi suurema summa eest. “Ta kinnitab, et sellist pakkumist tehtud ei ole, mis tähendab, et tegu on mulliga. Kas see mull on pärit ajakirjanduslikest ringkondadest või mõne parteikontoris välja mõeldud, selle kohta ma ei oska midagi öelda, “ märkis Savisaar. Vastates Riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri küsimusele majatehingu kohta selgitas Savisaar: “Tuleb teha vahet ikkagi isikliku vara ja firma vara vahel. Keila-Joa maja ei kuulu kindlasti mulle. Mulle kuulub osak firmas Fixor Holding.” Savisaar rõhutas, et vahet tuleb teha isikliku vara ja juriidilise isiku vara vahel. Põhjendades tehingu hinda selgitas Savisaar, iga ostja on ju huvitatud sellest, et osta odavamalt. See on äriseadustikus fikseeritud.

Infotunnis käsitles majandus- ja kommunikatsiooniminister ka erastamisprotsessiga seotud küsimusi, samuti Keila-Joa teiste kruntide ostmisega seotud küsimusi.

Kultuuriminister Raivo Palmaru vastas Riigikogu liikme Mark Soosaare küsimusele Pärnu linna muinsuskaitseala laiendamise kohta.

Tagasiside