Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas regionaalminister Siim Valmar Kiisler Priit Toobali esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste eelarve kohta. Küsija soovis teada kohalikele omavalitsustele ettenähtud maamaksu kaotamisega seotud kompensatsioonimehhanismi kohta? 

Kiisler selgitas, et maamaksuvabastus jõustub alates järgmisest aastast, kuigi juba sel aastal teevad mitmed omavalitsused analoogse maamaksuvabastuse ka omal algatusel. Täpset kompensatsiooni mehhanismi ei ole valitsuse poolt veel lõplikult kokku lepitud. Ta avaldas lootust, et lähikuudel jõuab see eelnõu valitsusse. Rahandusministeeriumiga on teemat korduvalt arutatud, milline kompensatsioonimehhanism on sobivaim. Seni on eelistatuimaks variandiks peetud üksikisiku tulumaksuosa tõstmist vastava summa võrra. 

Käsitledes Riigikohtu lahendi täitmist kohalikele omavalitsustele vahendite eraldamise kohta riiklike ülesannete täitmiseks, märkis Kiisler, et valitsus täidab seda 2012. aasta riigieelarve kaudu. Eraldi eelarvereal on toodud välja vahendid nende ülesannete täitmiseks, mis on pandud linnadele ja valdadele  ning mis oma olemuselt on riikliku iseloomuga. Ministri sõnul on otsus nendest ülesannetest tõsiselt läbi arutatud ka kohalike omavalitsuste esindajatega, üleriigiliste liitude esindajatega. Samas märkis ta, on mindud veel ühele täiendavale selgituste ringile, et olla täpselt kindlad nende ülesannete olemuse määratlemisel. Kirja on pandud ministeeriumi poolt kõik seadustest tulenevad ülesanded, mida kohalikud omavalitsused täidavad. Veelkord palutakse nii ministeeriumidel kui ka kohalike omavalitsuste esindajatel öelda oma seisukoht selles küsimuses. 

Kiisler vastas veel Kajar Lemberi esitatud küsimusele mõju ja mõjuvõimu kohta. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Eiki Nestori esitatud küsimusele riigi kulude, Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele teadmistepõhise majandamise ja Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele Eestiga seotud narkomaania probleemide kohta. 

Välisminister Urmas Paet vastas Margus Hansoni esitatud küsimusele välisministeeriumi välisesinduste käesoleva aasta plaanide kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside