Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete arupärimistele sotsiaalminister Hanno Pevkur, kultuuriminister Laine Jänes ning välisminister Urmas Paet.

Vastates Riigikogu liikme Mai Treiali küsimusele sotsiaalministeeriumi valikutele eelarvekärbete kontekstis selgitas sotsiaalminister, et rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt seoses võimaliku sotsiaalmaksu laekumisega võib juhtuda, et sotsiaalmaksu laekub sel aastal veel umbes 376 miljonit krooni vähem, kui eelarvesse on planeeritud ning see on eelkõige ravikindlustuse osa. Sellest tulenevalt tuleb üle vaadata Haigekassa kulud ja tulud. Pevkur lisas: „Veebruarikuus tõstsime lisaeelarvega just nõrgemate sotsiaalsete gruppide kaitseks toimetulekutoetuste vahendeid 100 miljonit krooni ehk kaks korda. See peaks tagama kõikide toimetulekutoetuste rahuldamise. Me lähtume sellest eelarvest, mis meil on ja nii planeerime ka oma tegevusi.” Muuhulgas lubas Pevkur: „Kui jääb puudu, siis võtame reservist ja seda reservi me hakkame sel aastal kasutama.”
 
Sotsiaalminister vastas veel Jaak Aabi küsimusele reservide kasutuselevõtu kohta.
 
Kultuuriminister vastas Evelyn Sepa küsimusele spordi rahastamise kohta ning Karel Rüütli küsimusele raha jagamise kohta erinevate spordialade vahel.
 
Välisminister vastas Enn Eesmaa küsimusele Eesti positsiooni kohta ÜRO rassismikonverentsil.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside