Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Eiki Nestori küsimusele reservide konsolideerimise kohta. 

Nestor soovis teada peaministri seisukohta, kas töötukassa ja haigekassa reservide konsolideerimisel peab valitsus vajalikuks ka nõupidamist ja kokkulepet asjaomaste partneritega?
 
Ansipi selgitas, et kui rääkida laiemalt töötukassa ja haigekassa konsolideerimisest valitsussektorisse, siis see ei ole ei valitsuse ega ka Riigikogu otsustada, selle otsuse on langetanud juba ammu Euroopa Liit. Vastava otsuse kohaselt konsolideeritakse sotsiaalkindlustusfondist valitsussektori eelarve tasakaalu, mille osas peab Eurostat arvet ülima täpsusega. „Nii et siin otsustamise kohta ei ole,“ märkis peaminister. Tema sõnul on küsimus selles, kuidas juhtida kassareservi, mis on olemas nii haigekassal kui ka töötukassal. Ansip ütles, et haigekassaga ei ole sisulisi muutusi kavandatud, sest haigekassa vahendeid – nii reserve kui ka kassareservi – teenindab kogu aeg riigikassa. „Seal mingit kvalitatiivset ega kvantitatiivset muutust tulemas ei ole,“ kinnitas Ansip. Töötukassa ühte väikest osa reservist haldab ka praegu vastavalt omavahelisele lepingule riigikassa. Teine osa töötukassa reservist on aga paigutatud erinevatesse fondidesse. Ta möönis, et avalikkus ega ka tema isiklikult ei tea täpselt kuhu need vahendid on paigutatud. Ansip avaldas lootust, et see ei ole paigutatud kuhugi riskantsetesse instrumentidesse. „Raha juhtimise seisukohast oleks muidugi mõistlik saada täielik ülevaade, kuhu need sotsiaalkindlustusfondide reservid täpselt paigutatud on – see eeldab kokkulepet,“ ütles Ansip. „Kui räägime nimetatud reservide konsolideerimisest ehk reservide vahendite hoiustamisest riigikassas, siis räägime eelkõige mitte valitsussektori võlakoormuse vähendamisest, vaid räägime finantside juhtimisest ja selle kvaliteedi parandamisest,“ selgitas peaminister.
 
Peaminister vastas veel Andres Anveldi esitatud küsimusele olukorrast päästeteenistuses, Inara Luigase esitatud küsimusele euoroala kriisi, Kajar Lemberi esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste kohustuste ja Jaak Alliku esitatud küsimusele tuleva aasta riigieelarves hariduse- ja kultuuri rahastamise kohta.
 
Kaitseminister Mart Laar vastas Lauri Laasi esitatud küsimusele riigihangete kohta.
 
Kultuuriminister Rein Lang vastas Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele Vene teatri kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside