Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaministri ülesannetes olev kaitseminister Urmas Reinsalu Neeme Suure esitatud küsimusele regionaalarengu strateegia edukuse kohta. 

Reinsalu selgituste kohaselt ei ole strateegia elluviimine läbi kukkunud. Ta nentis, et see ei tähenda tõsiste probleemide puudutamist regionaalvaldkonnas. Seetõttu ongi regionaalminister algatanud uue regionaalarengu strateegia koostamise kuni aastani 2020. Reinsalu arvates saab dokument loodetavasti valmis tuleva aasta kevadperioodiks, mil see peaks jõudma ka valitsusse kinnitamiseks. Ta juhtis tähelepanu, et elu maal tagavad otsused on seotud rahastamisega. „See on riigi poliitika selge eelistus. Valitsus on võtnud oma poliitikaks ka Euroopa Liidu rahaliste vahendite suunamisel, et regionaaltoetused suunata per capita elanike kohta just nendesse maakondadesse, kus tahame tagada regionaalse võrdsuse,“ kinnitas Reinsalu. Ta lisas, et nii ongi elaniku kohta kõige rohkem regionaaltoetusi läinud Hiiu- ja Saaremaale ning Kagu-Eestisse, mis on tema arvates olnud õige poliitika. 

Reinsalu toonitas, et valitsuse poliitika on rahastamisotsuste kaudu selgelt suunatud regionaalse tasakaalu tagamisele. „Keskne küsimus regionaalpoliitikas on ka rahvaloenduse andmete järgi kahes asjas: esiteks, lapsi peab Eestis rohkem sündima ja, teiseks, Eestis peab olema maakondades võimalik inimestel tööd saada. Sellele peab olema valitsuse tegevus suunatud ja sellele on see ka suunatud,“ rõhutas Reinsalu. 

Kaitseminister vastas veel Yana Toomi esitatud küsimusele kodanike algatuse, Lauri Laasi esitatud küsimusele kaitseväe olukorra ja Inara Luigase esitatud küsimusele rahvaloenduse tulemuste kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele Euroopa Liidu soovituste ja Kajar Lemberi esitatud küsimusele kohalikele omavalitsustele maamaksu vabastusest tuleneva kompensatsiooni kohta. 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Ester Tuiksoo esitatud küsimusele põllumajanduspoliitika kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside