Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalminister Taavi Rõivas Helmen Küti esitatud küsimusele pensionide kohta. 

Kütt küsis, kas ka 2014. aastal välja öeldud pensionitõus 5,8% on tegelik tõus või on seal ka toimunud mahaarvamised?

Rõivas ütles, et valitsus ja sotsiaalkindlustusamet maksavad pensionid välja täpselt selles suuruses nagu seadus ette näeb, ja täpselt selles suuruses, kui vähegi riigile jõukohane. „Järgmise aasta pensionitõus saab olema 5,8% ja see on see pensionitõus, mis reaalselt jõuab inimestele kätte. See tähendab keskmiselt umbes 20 eurot igale pensionärile kuus või siis kui soovite 240 eurot aastas,“ kinnitas Rõivas. Ta lisas, et pensionide kasv on otseselt seotud Eesti majanduse käekäiguga. Ministri sõnul teeb praegune valitsus kõik selleks, et majandusel läheks hästi.  Vaatamata sellele, et suur osa Euroopast on väga raskes seisus, on Eesti majandusel läinud teistest riikidest paremini, selgitas Rõivas. 

Sotsiaalminister ütles ettevaatavalt, et kõikide prognooside järgi ületab pensionitõus nii sellel kui ka järgmisel aastal märgatavalt elukalliduse tõusu. Ta lisas, et suure tõenäosusega on pensionitõus 2015. aastal veelgi kiirem kui järgmise aastal ja samuti oluliselt kiirem elukalliduse kasvust. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Sven Mikseri esitatud küsimusele vajaduspõhise õppetoetuse ja Tarmo Tamme esitatud küsimusele haldusreformi kohta. 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Lauri Laasi esitatud küsimusele elektrihinna ja Rainer Vakra esitatud küsimusele Eesti jäätmekäitluses prügi põletamise kohta. 

Infotunni stenogramm

Riigikogu pressiteenistus 

 

Tagasiside