Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Ken-Marti Vaher Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele päästeameti tööjõukulude kohta. 

Küsija soovis teada, kui suur on keskmine päästja palk ja kas see vastab ministri arvates sellele töömahule. 

Vaheri sõnul on Eesti üks väheseid Euroopa Liidu liikmesriike, kus sisejulgeoleku valdkonnas ja tõenäoliselt avalikus sektoris tervikuna sellel aastal palgad tõusevad. Päästjate palgad tõusevad 2013. aastal vähemalt 5%. Ministri selgituste kohaselt on palgatõusuks kokku eraldatud 2,45 miljonit eurot. „Me ei saa rääkida konkreetselt ühe või teise päästja palga tõusust numbrites, kuna päästjad teatavasti jaotuvad eri kategooriatesse vastavalt nende kutseoskustele ja palga suurus sõltub ka selle päästekomando töökoormusest, kus konkreetne päästja töötab. Võime öelda, et keskmiselt tõuseb päästjate palk 7% ja kokku saab 1800 päästjat palgatõusu osaliseks,“ märkis Vaher. Tema hinnangul oleme väljumas majanduskriisist ja võimalused sellel aastal kasvavad. „Ma arvan, et me oleme üks väheseid Euroopa riike, kus võimalused kasvavad avalikus sektoris. Need väljenduvad ka meie selges prioriteedis, mis puudub inimeste palkasid,“ ütles Vaher. Päästjate keskmiselt 7%-ne palgatõus vastab meie võimalustele vastavalt riigieelarvele, mille üldine põhimõte on, et kulud ja tulud on tasakaalus, selgitas Vaher. 

Siseminister vastas veel Andres Anvelti esitatud küsimusele narkosurmade kiire kasvu kohta. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Mihhail Stalnuhhini esitatud küsimusele Eesti Energia investeeringute ja Rainer Vakra esitatud küsimusele energeetika tuleviku kohta. 

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus vastas Heljo Pikhofi esitatud küsimusele pesuvahendites sisalduvate fosfaatide kohta. 

Infotunni stenogramm. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside