Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Vastates Mailis Repsi küsimusele gümnaasiumidele kehtestatavate kriteeriumide kohta selgitas haridus- ja teadusminister, et tsentraliseeritud korras põhikoolide ja gümnaasiumide lahutamist ei toimu ning gümnaasiumidele suuruskriteeriumide seadmist ei tule. Minister lisas, et sellega seoses teeb haridus- ja teadusministeerium ettepaneku Riigikogu menetluses oleva põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse lugemisel vastavaid seisukohti arvestada. Kuna Lukase sõnul jääb kooliastmete lahutamise küsimus kohalike omavalitsuste otsustada, siis loodab minister, et koolivõrgu osas langetatakse tarku otsuseid. Lukase väitel kaasnevad gümnaasiumidele uute õppekavadega teatud kvaliteedinõuded ja kui omavalitsused suudavad gümnaasiumides need kvaliteedinõuded tagada, siis saavad koolid ka gümnaasiumidena jätkata.
 
Minister tõdes: „Mul on hea meel, et paljud omavalitsused on viimase kuu aja jooksul hakanud koolivõrgu uuendust tõsiselt võtma, kaasa arvatud puhaste gümnaasiumide loomist. Ma näen, et siin on positiivseid nihkeid, sest omavalitsusjuhid on aasta jooksul näinud, et vastutus otsuste üle lasub neil.” Lukas tõstis esile Viljandi linna ettepaneku tõsiselt mõelda mitte ainult Viljandi linna gümnaasiumi reorganiseerimisele puhtaks riigigümnaasiumiks, vaid sellise koostöömudeli, kus teemat arutavad koos riik, omavalitsus ja rahvas, loomisele kogu maakonnas.
 
Lukas rõhutas, et koolid ja omavalitsused ootavad pikisilmi ka sätteid, mis reguleeriksid erivajadustega laste koolitamise tingimusi, nii õpetajate staatuse tõstmise, kui ka koolist väljalangevuse vähendamise ja vastutuse seisukohalt. Lukas märkis, et esimest korda pannakse sellekohane vastutus ka vanematele.
 
Haridus- ja teadusminister vastas veel Heljo Pikhofi küsimusele olukorra kohta alushariduses.
 
Keskkonnaminister vastas Mark Soosaare küsimusele keskkonnaministeeriumi arvamuse kohta Kaliningradi tuumajaamaga seotud ohtude kohta ning Georg Pelisaare küsimusele looduskaitsealuste maade kompenseerimise kohta.
 
Põllumajandusminister vastas Arvo Sarapuu küsimusele erimärgistusega kütuse kasutamise võimaluste kohta põllumeeste poolt tehtavatel lumekoristustöödel.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside