Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ning kultuuriminister Laine Jänes.

Vastates Mailis Repsi küsimusele kolme põhilise hariduskvaliteeti tõstva seadusuuenduse kohta seoses põhikooli ja gümnaasiumiseadusega tõi haridus- ja teadusminister välja õppekava arenduse, koolivõrgu kvaliteetse aluse loomise, mis kindlustaks kõigi tasemete puhul kooli piisavuse järgmisesse faasi üleminekul ning õpetajate õiguste lisamise ja nende staatuse tõusu.
Lukas vastas ka Repsi lisaküsimusele gümnaasiumide teeninduspiirkondade määramise kohta valitsuse või Riigikogu poolt. Lukas selgitas, et gümnaasiumipiirkondade sätestamine on üks seaduse osa. Lukas: „Ettepanek on, et gümnaasiumipiirkonnad määrab Vabariigi Valitsus, mis tegelikult on promootor omavalitsustevaheliseks koostööks.” Lukase sõnul tuleb esimese sammuna teha koolikorralduslikke muudatusi. Teise sammuna nähakse kokkulepet omavalitsuste vahel selleks, et piirkonnas gümnaasium ikkagi püsida saaks.
 
Kultuuriminister vastas Jaan Kundla küsimusele 2009. aasta lisaeelarve kärbete kohta kultuuriministeeriumi haldusalas.
Ministri sõnul on kärped haaranud ja puudutanud kõiki alavaldkondi – nii investeeringuid, erinevaid programme kui ka kultuuritöötajate palkasid, mida esimese lisaeelarvega vähendati 5 % ning nüüd teise lisaeelarvega 2,5 %.
 
Keskkonnaminister vastas Toomas Vareki küsimusele Jõhvi-Kukruse teelõigu renoveerimise ning Valdur Lahtvee küsimusele mineraalsete loodusvarade kaevandamise järelevalve kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside