Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
Infotunnis vastasid täna Riigikogu liikmete küsimustele kultuuriminister Raivo Palmaru, keskkonnaminister Villu Reiljan ning haridusminister Mailis Reps.
 
Vastates Marko Mihkelsoni küsimusele meedia sh avalik-õigusliku ringhäälingu suunas esitatud süüdistuste kohta ütles kultuuriminister, et Eesti ajakirjanduse üleminek minevikust tänapäeva on jäänud poolikuks ja ta ei vasta demokraatia nõuetele. “Demokraatia eelduseks on informeeritud kodanik. Eesti kodanik praegustes oludes ei ole informeeritud,” märkis Palmaru. Kultuuriministri arvates on probleem ka selles, et Eestis ei toimi avalikkuse sfäär, kus erinevate ühiskonnarühmade huvid on esindatud. Nende huvide, arvamuste ja seisukohtadega saavutatakse avalikus kommunikatsioonis konsensus. Palmaru meelest on see  ainuke viis, kuidas demokraatia edasi areneb.
Kultuuriminister vastas ka Helir-Valdor Seederi küsimusele Mulgi Kultuuriinstituudi finantseerimise, Eiki Nestori küsimusele meediaprobleemide ning Jarno Lauri küsimusele kultuuritöötajate palkade kohta.
Mailis Reps vastas Peeter Kreitzbergi küsimusele hariduse juhtimise ning sellega seonduvalt Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri ametist vabastamise kohta.
Villu Reiljan vastas Ela Tomsoni küsimusele kodanikuühiskonna ning Jüri Tamme küsimusele maavarade kasutamise kohta.
  
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside