Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid regionaalminister Jaan Õunapuu, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning sotsiaalminister Jaak Aab.

Regionaalminister Jaan Õunapuu vastas küsimusele valitsuse ja kohalike omavalitsuste vaheliste kokkulepete kohta õpetajate palkade määramisel. Minister nentis, et praeguseks ei reguleeri seda valdkonda terviklik seadusandlik raamistik. Valitsus paneb paika õpetajate palkade miinimummäärad, millest kohalikud omavalitsused peavad läbirääkimistes pedagoogidega lähtuma.

Mailis Reps tõdes vastuses õpetajate palkade kohta, et möödunud aasta reaalpalgaks oli keskmiselt 8300 krooni. Järgmiseks aastaks planeeritakse pedagoogide alampalgaks 7000 krooni, see summa jääb tänavu paljudel kätte saamata. Pedagoogide palgatõusu katteks on järgmise aasta riigieelarves ettenähtud 170 miljonit krooni. Samuti vastas Mailis Reps küsimustele koolide investeeringute ja koolitoidu kohta.

Sotsiaalminister Jaak Aabilt taheti teada riigi alampalga läbirääkimiste ja HIV viiruse leviku kohta. Jaan Õunapuu vastas küsimusele maavanemate määramise kohta.

Kokku jõuti infotunnis käsitleda kaheksa registreeritud küsimust.

Infotunni stenogrammi leiab aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Tagasiside