Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, siseminister Jüri Pihl ning kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Vastates Toomas Vareki küsimusele kulude kokkuhoiu ja negatiivse lisaeelarve kohta ütles Ansip: „Igale majandusest taipavale inimesele on selge, et majandus Eestis endiselt kasvab. Kasvutempo on oluliselt aeglustunud, kuid majandus kasvab endiselt. Ja kui keegi väidab vastupidist, siis selleks on vaja ka numbrilist tõestust.“ Ansip selgitas, et märtsis oli käibemaksu laekumine oodatust madalam ning see on tingitud eelkõige kinnisvarasektorist mittelaekuva käibemaksuga. Ansip: „Kevadprognoosi järgi on selge, et me peame 3,1 miljardit kokku hoidma; võrreldes praegu kehtiva eelarvega kavandatud ülejäägist selleks ei jätku. Peame piirama riigieelarve kulutusi ja vastavad ülesanded on kõik ministrid ka saanud. Eelarve piirangud on osaliselt tingitud ka sellest, et praeguseks on Riigi Kinnisvara ASi tegevus täielikult konsolideeritud eelarve tasakaalu ja see tähendab umbes miljardit lisanduvaid kulutusi eelarvele Riigi Kinnisvara ASi arvel. Kokkuhoid on möödapääsmatu. Kõik ministrid peavad oma valdkondades kokku hoidma.“

Peaminister vastas veel Mai Treiali küsimusele Euroopa Liidu reformilepingu kohta.

Siseminister vastas Karel Rüütli küsimusele liiklusseadusesse tehtavate muudatuste kohta seoses kiiruskaamerate rakendamisega ning Kalle Laaneti küsimusele päästeteenistuse 12-tunniste vahetuste kohta.

Kaitseminister vastas Kadri Musta küsimusele kaitseministeeriumi kulutuste vähendamise kohta.

Vt infotunni stenogrammi:

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside