Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid rahandusminister Aivar Sõerd, sotsiaalminister Jaak Aab ja justiitsminister Rein Lang.
 
Sõerdile esitati küsimus 2006. aasta lisaeelarve kohta, millele vastates minister nentis, et see töötatakse välja vastavalt rahandusministeeriumi augustis valmivale majandusprognoosile. „Lisaeelarve üheks põhiküsimuseks saab 2005. aasta eelarve ülejäägi kasutamine,” ütles Sõerd ning lisas, et rahandusministeeriumi ettepanek on suunata kogu 1.8 miljardiline ülelaekunud summa esimese samba täienduseks. Lisaeelarve võimalikest investeeringutest nimetas Sõerd Viru Vangla ehituse alustamist, päästeametile reostuse avastamise tehnika soetamist ning maaostu Eesti saatkonnale Pekingis. Sõerdile esitati ka küsimus avaliku sektori rahastamise prioriteetide kohta. Minister märkis, et üheks eelarveliseks prioriteediks on Eesti riigi institutsionaalse suutlikkuse tõstmine, mis hõlmab nii avaliku sektori palgaprobleemide lahendamist kui ka avaliku teenistujate kvalifikatsiooni tõstmist. Sõerdile esitati ka küsimus inflatsiooni kohta.
 
Jaak Aab vastas küsimustele toimetulekutoetuste ja rehabilitatsiooniteenuse rahastamise kohta.
 
Rein Langile esitati küsimus lastele elatisnõuete täitmise edukamaks muutmise kohta.  
 
Infotunniks olid küsimustega registreerunud: Taavi Veskimägi, Eiki Nestor, Helir-Valdor Seeder, Reet Roos, Jüri Tamm, Kadi Pärnits ja Jarno Laur.
 
Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt:
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside