Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele sotsiaalminister Maret Maripuu, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning kultuuriminister Laine Jänes.

Vastates Mailis Repsi küsimusele kohalikele omavalitsustele tehtavate eraldiste kohta haridus- ja teadusministeeriumi eelarvest, selgitas minister Lukas, et sihtotstarbelisena lähevad eraldiste summa sees õpetajate palga, sotsiaalmaksu, õpetajate täiendkoolituse ja ka õppematerjalide raha. Lukas: „Need on sihtotstarbelised ning nende kasutamist saab kontrollida.“ Lukas lisas, et investeeringukomponenti ei saa kasutada palkade maksmiseks ja vastupidi. „Võib öelda, et üldsumma õpilase pealt, mis omavalitsus saab, ei vähene,“ ütles minister. Lukas nentis kahetsusega, et mõnes valdkonnas on selle hind, et õpetajate palka saaks tõsta, investeeringukomponendi oluline langus.
 
Kultuuriministeeriumi eelarve kohta andis selgitusi kultuuriminister Laine Jänes. Jänes vastas Eldar Efendijevi pärimisele suuremate projektide ja kultuuri- ning spordiobjektide finantseerimise kohta järgmisel aastal.
 
Haridus- ja teadusminister vastas veel Marek Strandbergi küsimusele koolikoti raskuse ülempiiri kohta.
 
Sotsiaalminister vastas Helle Kalda küsimusele hinnangu andmise kohta laste vaimse tervise häiretele tänases ühiskonnas ning Mai Treiali küsimusele tööturu kaitsmise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside