Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Vastates Mai Treiali küsimusele töökohtade säilitamise ja loomise meetmete kohta selgitas Parts, et keskenduda tuleb põhimõttele, et jätkusuutlik ettevõtlus saab olemasolevas finantseerimiskeskkonnas hakkama ning sellest lähtuvalt on välja tuldud ettevõtluse tugipaketiga, mis sisaldab erinevaid meetmeid. „Kindlasti tuleb tõhustada tegevust nii ekspordivõimekuse, aga ka välisinvesteeringute saamiseks siia – need on suunad, mis loovad häid töökohti,” lisas minister. Parts vihjas, et on olemas initsiatiiv, kuidas kogu ümber- ja täiendõpet lihtsamaks muuta. „Me käivitame ettevõtluse arendamise sihtasutuse kaudu ettevõtjale tööandja koolitusosaku võimalused,” väitis minister. Partsi sõnul soodustab töökohtade säilimist ka suvel jõustuv uus töölepinguseadus. „Valitsus ei kavatse alla anda kasvavale tööpuudusele. Loomulikult peame jõudma selle olukorrani, kus tööpuudus on 3–4%, mis on Eesti majandusele mõistlik,” lubas minister.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas veel Karel Rüütli küsimusele eluasemelaenudega hädas olevate perede abistamise kohta, Mart Jüssi küsimusele riigi eraldiste kohta korterelamute soojustamiseks ning Lembit Kaljuvee küsimusele Eesti Energia kohta.
 
Põllumajandusminister vastas Vilja Savisaare küsimusele põllumajanduse olukorra parandamise kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside