Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Keskkonnaminister Tamkivi selgitas Aleksei Lotmani küsimusele vastates looduskaitsereformiga seotud küsimusi. Lotman tundis huvi, kas koalitsioonileping, milles nähakse ette Riiklikule Looduskaitsekeskusele kaitsealade valitsemise ja järelevalve pädevuse andmine, on täitmiseks või mitte. Tamkivi selgitas, et tulenevalt uue Keskkonnaameti moodustamisest see võimalus ja õigused looduskaitsjatele kindlasti tekivad. „Me ei likvideeri looduskaitset ega looduskaitsekeskust selles mõttes – nad saavad olema ühes ametis koos keskkonnateenistuste ja kiirguskeskusega,“ vastas minister. Vastates ametile järelevalve funktsioonide andmise kohta, tunnistas keskkonnaminister, et tulenevalt olukorrast ja muutunud majandusolukorrast, on koalitsioonilepingus ridamisi punkte, mille täitmine käib täna üle jõu. Tamkivi lisas, et loodusvahtidele järelevalvefunktsiooni või järelevalveõiguste andmise teema tuleb kindlasti päevakorda. „Otstarbekam on need funktsioonid ühendada, muidugi tuleb jälgida seda, et vastavad õigused satuksid inimestele, kes on võimelised neid õigusi ja kohustusi ka sellisel kujul kandma,“ märkis Tamkivi.
 
Keskkonnaminister vastas veel Maret Merisaare küsimusele ranniku majandamise ja kaitse kohta.
 
Haridus- ja teadusminister vastas Marek Strandbergi küsimusele teadus- ja arendustegevuse kohta ning Mai Treiali küsimusele kutsehariduse kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside