Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele justiitsminister Rein Lang, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning siseminister Jüri Pihl.

Vastates Kalle Laaneti küsimusele sisejulgeolekuga seotud personalipoliitika kohta, väitis siseminister, et praegu on siseturvalisuse valdkonnas täitmata kohtade arv 177 10004-st töötajast, mis on 1,8%. Viidates rahandusministeeriumi poolt ette antud numbrile ütles Pihl, et siseministeerium on valmistunud töötajate vähendamiseks, kui Riigikogu vastava eelarvemuudatuse kinnitab. „Erinevaid stsenaariume on kaalutud kõikides sisejulgeoleku valdkondades ja löögi alla lähevad loomulikult need päästekomandod, mis on kõige väiksema võimsusega,“ selgitas Pihl. „Siseturvalisuse valdkonnas nii politseis, piirivalves kui ka päästeteenistuses on inimeste teadvus tõusnud ja nad valmistavad igaks juhuks ennast ette selleks negatiivseks stsenaariumiks.“

Siseminister vastas veel Valdur Lahtvee küsimusele Eesti siseturvalisuse arengukava ning keskkonnariskide ohjamise kohta.

Justiitsminister vastas Vilja Savisaare küsimusele võrdse kohtlemise seadusega seonduvalt pensionäridele pensioni kättetoimetamise kohta ning Karel Rüütli küsimusele järelevalve kohta prokuratuuri tegevuse üle.

Haridus- ja teadusminister vastas Mai Treiali küsimusele koolitoetuste ning igaühe õiguse haridusele ja hariduse kättesaadavuse kohta ning Mailis Repsi küsimusele haridusministeeriumi kulude optimeerimise kohta.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside