Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Vastates Riigikogu liikme Kadri Simsoni küsimusele valitsuse initsiatiivi kohta uute töökohtade loomisel selgitas peaminister, et valitsus on hoidnud korras riigi rahandust säilitades konservatiivset eelarvepoliitikat. „Kui riigi rahandus on korras, siis tähendab see seda, et ettevõtjatele on laenuressurss kättesaadav ja laenuressursi hind on odavam,” märkis Ansip. Peaminister jätkas: „Kui riigi rahandus on korras, siis tulevad riiki ka investeeringud. Rootsi investorite huvi Eesti vastu on hüppeliselt kasvanud. See on meilegi väga hästi teada Ericssoni ostu või Trelleborgi Saaremaale loodavate töökohtade või ka Elcoteqi näite põhjal, kes on avamas oma uut tootmishoonet, et tootmist Eestis oluliselt laiendada. Meie konservatiivne rahandus on loonud töökohti.” Peaministri sõnul on riigi rahanduse korras hoidmine kõige olulisem töötust vähendav faktor. Ansip: „Töökohti loob erasektor. Töökohti loovad investeeringud ja töökohtade loomist saab riik ainult soodustada.” Ansip rõhutas, et riik saab luua investeeringutele soodsa ettevõtluskeskkonna ning investeeringud omakorda aitavad luua uusi töökohti. Ta mainis, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on teinud palju selleks, et Eesti eksporti soodustada ning et ekspordi kasv loob samuti uusi töökohti. „Eesti ekspordi osatähtsus meie põhilistel eksporditurgudel on kasvanud! Meie eksportijad on turgu juurde võitnud ja see annab eelduse arvata, et Eesti majanduskasv tulevikus saab olema kiirem,” ennustas Ansip. Peaministri väitel kulutab riik töötute olukorra leevendamiseks, nende õppeks ning erinevateks toetusteks 3,8 miljardit krooni.
 
Sotsiaalminister vastas Eiki Nestori küsimusele peretoetuste ja toimetulekutoetuste lahus hoidmise kohta sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu kontekstis ning Mai Treiali küsimusele töötute arvu kohta.
 
Põllumajandusminister vastas Arvo Sarapuu küsimusele töökohtade vähenemise kohta maaettevõtluses.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside