Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Mailis Repsi esitatud küsimusele hariduspoliitika kohta. 

Reps viitas asjaolule, et kõrgharidusreformi puhul on väga palju räägitud vajaduspõhistest õppetoetustest, aga samas on teemade ringist üsna kõrvale jäänud edukalt õppivate üliõpilaste tunnustamine ja toetamine. Reps soovis teada, kuidas toimub nende üliõpilaste toetamine. 

Ansipi sõnul suureneb vajaduspõhise õppetoetuse rakendamisega nende maht kahekordseks. „Seega tudengid saavad kokkuvõttes kaks korda rohkem toetusi kui nad said endise süsteemi järgi. Need toetused on vajaduspõhised ehk nad peavad tagama tudengitele ligipääsu haridusele,“ ütles peaminister. 

Ansip selgitas, et lisaks sellele on haridus- ja teadusministeeriumil ning valitsusel tervikuna kavas juurutada tulemusstipendiumid. „Kavas on juurutada ka erialastipendiumid, mida makstakse nendele üliõpilastele, kes õpivad riigi poolt enim soovitud erialadel, näiteks õpivad ka õpetajateks. Eesmärk on maksta neid erialastipendiume ca 10%-le tudengitest,“ ütles Ansip. Tema sõnul tuleb tulemusstipendiume käsitleda eelkõige kui tunnustust õpitulemuste järgi kõige silmapaistvamatele tudengitele. Erialastipendiumid peaksid suunama noorte inimeste erialavalikuid. 

Kõige laialdasem kasutusala on ikkagi vajaduspõhisel stipendiumil. Peaministri meelest rakendub vajaduspõhine stipendium päris hästi. Ansip kordas veelkord üle, et vajaduspõhiste maht ületab kahekordselt praeguste stipendiumide mahu. 

Peaminister vastas veel Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele riigi edukuse kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Helmen Küti esitatud küsimusele pensionide, Kadri Simsoni esitatud küsimusele maksupoliitika ja Inara Luigase esitatud küsimusele ebaseaduslike maksude sissenõudmise kohta. 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Peep Aru esitatud küsimusele Maaelu Arendamise Sihtasutuse Viljandisse üleviimise ja Kajar Lemberi esitatud küsimusele turismi arendamise kohta. 

Infotunni stenogramm:  

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside