Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning kaitseminister Jürgen Ligi.

Vastates Eiki Nestori küsimusele ühistranspordi dotatsioonide kohta selgitas Edgar Savisaar, et 2007. aasta eelarves on kavandatud bussidotatsiooniks kokku 220 miljonit krooni, mis on läbi aegade suurim summa ning vastavalt ühistranspordi seadusele võib toetada avalikku liinivedu ka kohalike omavalitsuste eelarvetest, mida paljudes kohtades ka tehakse. Savisaar: „Toetused bussivedudele on kasvanud kiiremas tempos kui liiniveo kulud ehk toetuste osatähtsus kulude katmisel lähenebki juba 50%-le”.

Edgar Savisaar vastas veel Andres Herkeli küsimusele ohtlike veoste regulatsiooni väljatöötamise kohta, Urmas Reinsalu küsimusele koostöö kohta Venemaa poliitilise erakonnaga Ühtne Venemaa ning Kadi Pärnitsa küsimusele soojusenergia käibemaksu tõusuga seotud probleemide kohta. 

Vastates Trivimi Velliste küsimusele palgaarmee idee kohta rõhutas kaitseminister Jürgen Ligi: „Kaasaja kaitsevägi peab olema professionaalne. 26-st NATO liikmesriigist on säilitanud ajateenistuse ainult viis riiki”. Selgitades väeosade sulgemisega seonduvat ütles kaitseminister, et NATOst tulevate märkuste kohaselt on Eestis liiga palju ebaefektiivseid väeosi.

Vt stenogrammi: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside