Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, välisminister Urmas Paet ning regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

Riigikogu liige Kadri Simson esitas peaministrile küsimuse tööturu kohta soovides teada, kas peaminister toetaks Keskerakonna algatust vabastada tööandja, kes palkab ametlikult registreeritud töötu, 12ks kuuks sotsiaalmaksu tasumisest selle töötaja eest.
Peaminister Andrus Ansip väitis, et ei saa taolist algatust toetada, kuna ei näe ettepaneku elluviimiseks rahalise katte allikat. Ansip lisas: ”Kui vaadata tööturu arenguid, siis uute töökohtade pakkumine on väga kiiresti kasvama hakanud. Ka uute töötute arv näitab ajas kahanemise tendentsi. Kui mõni aeg tagasi lisandus 2500 uut töötut ja tööle ei saanud neist mitte ükski, siis praegu saavad neist tööle juba enam kui tuhat.”
Vastates Riigikogu liikmete lisaküsimustele tööturu regionaalsete erinevuste kohta nentis peaminister, et meil on tööpuudus ka ajalooliselt olnud kõige suurem Valgamaal, Võrumaal ja Ida-Virumaal. „Seda ebameeldivat regionaalpoliitilist eripära on püütud aastate jooksul lahendada, kuid paraku lahendust ei ole veel leitud,” tunnistas Ansip. Peaminister väitis, et sellel valitsusel ja ka väga mitmel tulevasel valitsusel on, mille kallal töötada.
 
Peaminister vastas veel Karel Rüütli küsimusele riigivara müügi kohta.
 
Välisminister vastas Eiki Nestori küsimusele välispoliitika ja välissuhtluse heade tavade ning Schengeni viisaruumi kohta ja regionaalminister vastas Toomas Vareki küsimusele valdade saneerimise kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside