Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalminister Jaak Aab Riigikogu liikme Peeter Tulviste küsimusele tööpuuduse leevendamise kohta. Minister tõdes, et töötus on tublisti vähenenud. 1. aprilli seisuga oli registreeritud töötuid arvel 19 500 inimest, mis on taasiseseisvumise ajaloo madalaim number. Järgijäänud töötud on pigem raskematest gruppidest. Nende arvust pool on pikaajalised töötud. Osa neist ka heitunud ja nende tööturule tagasitoomiseks on vaja kindlasti rohkem rahalisi ressursse nõudvaid meetmed. Need on koolitus, praktika, individuaalne lähenemine, juhtumikorralduslik lähenemine. Kindlasti on ka niisuguseid riskigruppe, kus tõenäoliselt oleks vaja ressurssi suurendada, näiteks puuetega inimesed, sest meil on küllaltki väike osa puuetega inimestest tööle saanud, selgitas minister. „Me oleme inimressurssi paigutanud sinna, kus on probleemid suuremad, nagu Ida-Virumaa, Kagu-Eesti,” rõhutas Aab.

Kogu tööturuameti toimimine on ümber korraldatud selliselt, et on rakendatud tööle nn juhtumi korraldajad. Iga inimene saabki tööturuametis endale vastava töötaja, kes teda nõustab, kes koostab ka eraldi tegevusplaani lähtuvalt inimese kvalifikatsioonist, tema varasemast töökogemusest, tulenevalt vajadusest kaasa aidata või toetada, et see inimene paremini leiaks tööturul võimalikult paremat tööd, selgitas Aab.

Sotsiaalminister vastas veel küsimustele sotsiaalministri valitsemisala, töötajate esindajate õiguste ja pensionäride olukorra kohta. Põllumajandusminister Ester Tuiksoo vastas küsimustele põllumajandustoetuste ja põllumajandusministri valitsemisala kohta.

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal , 6316351

Tagasiside