Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Jürgen Ligi Kadri Simsoni esitatud küsimusele tööpuuduse kohta. 

Ligi selgitas, et tööpuudus on kindlalt riigieelarvet mõjutav asi, aga ta keeldus seda sidumast eurole üleminekuga. Samas möönis Ligi, et see mõjutab maksulaekumisi, millel on mõju sotsiaalkuludele – otseselt töötukassa väljaminekutele. Rahandusministri sõnul ei ole meie tööhõive olukord nii halb kui tööpuuduse numbrist võiks välja lugeda. „Tööpuuduse protsent on kasvanud palju kiiremini kui on langenud tööhõive number. Jätame kulutused kõrvale, maksude pool tuleneb tööhõivest,“ märkis Ligi.
 
Rahandusministri sõnul on rahad tööpuuduse leevendamiseks väga kiiresti kasvanud. Sotsiaalminister esitles ühte meetmetepaketti, mille summa oli 3,8 miljardit. See puudutab erinevaid valdkondi. Ligi möönis, et kui tööpuudus mitmekordistub aasta, pooleteisega – siis ei tule ükski süsteem sellega efektiivselt toime.
 
Rahandusminister vastas veel Inara Luigase esitatud küsimusele eurole üleminekuplaani ja Mark Soosaare esitatud küsimusele hättasattunud omavalitsustele riigi abi andmise kohta. Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Lauri Laasi esitatud küsimusele kaitseministeeriumi eelarve ja Sven Mikseri esitatud küsimusele välismissioonide kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside