Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning välisminister Urmas Paet.

Peaminister vastas Ain Seppiku küsimusele uuenduste kohta tööõiguse valdkonnas, Karel Rüütli küsimusele julgeolekuasutuste poolt teostatud pealtkuulamist fikseerivate logifailide säilitamise, Vladimir Velmani küsimusele SA Narva Tööstusala maa munitsipaliseerimise ning Enn Eesmaa küsimusele Eesti Afganistani poliitika kohta.

Käsitledes Seppiku poolt tõstatatud tööõiguse küsimust, väitis Ansip, et uues töölepinguseaduses on väljendatud Reformierakonna poliitiline tahe ning see ei ole kindlasti töötajavaenulik seadus. „Kõikides arengule suunatud riikides pööratakse tähelepanu sellele, kuidas saaks tööturgu muuta paindlikumaks. Eelkõige keskendutakse töösuhte alustamise lihtsustamisele ja kui töösuhte alustamine on lihtne, siis töösuhte lõpetamisega seotud probleemid on praktiliselt olematud,“ selgitas Ansip. Ta rõhutas uue seadusega seoses töötajate täiendõppes ja ümberõppes osalemise vajadust. Peaministri sõnul on tegemist Põhjamaadele omase kokkuleppevabadust austava seaduseelnõuga, mis ei käsitle töötajaskonda võimetu massina, kes pole võimeline tööandjaga kokku leppima. Ta avaldas veendumust, et nimetatud eelnõu seaduseks saamise järel meie tööturg muutub paindlikumaks ja Eesti majandus muutub konkurentsivõimelisemaks.

Põllumajandusminister vastas Toomas Vareki küsimusele loomsete jäätmete käitlemise tehase töövõimekuse ja Arvo Sarapuu küsimusele põllumajandus- ja kalandusorganisatsioonide ning maaettevõtluse majandusliku ja sotsiaalse ühistegevuse organisatsioonide rahastamise kohta.

Välisminister vastas Inara Luigase küsimusele Petseri tagasivõtmise kohta.

Stenogramm: https://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1201691100

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside