Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, minister Urve Palo ning regionaalminister Siim-Valmar Kiisler.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Maret Merisaare küsimusele toidukaupade märgistamise Euroopa Liidu poolsete rangete nõuete kohta. Merisaar soovis teada, mida plaanitakse teha selleks, et tarbija näeks täpsemalt toidukaupade koostisosade päritolumaad. Oma vastuses selgitas põllumajandusminister, et toiduohutus on Euroopa Liidus väga oluline teema ning praegu on Euroopa Komisjon menetlemas uut määrust, millega tahetakse täiendada ja täpsustada Euroopa Liidus 1979. aastal ühtlustatud kehtivaid nõudeid. Seeder märkis, et arutusel on nõuded, mis käsitlevad märgistuse minimaalse suuruse (3 mm) fikseerimist, et inimestel oleks võimalik seda kirja kaubalt reaalselt lugeda. Seeder: „Samuti tahetakse muuta päritolumaa märgistust. Kui seni märgistatakse päritolumaana see koht, kus kaup on valmistatud või kui ta on mitmes liikmesriigis valmistatud, siis koht, kus ta on lõpuks pakendatud, siis uue korra kohaselt oleks märgistusel valmistamisel kasutatud põhiaine päritolumaa.“

Vastates Arvo Sarapuu täiendavale küsimusele GMO-de kohta lisas Seeder, et GMO-d sisaldavad toiduained peavad olema märgistatud ja tarbija peab teadma, kui toiduaine sisaldab GMO-d ning see on ka tänaseks juba osaliselt täidetud. Seeder väitis, et selles osas ei ole olnud tõsiseid ja korduvaid rikkumisi.

Minister Urve Palo vastas Mai Treiali küsimusele valitsuse lõimumise alase tegevuse sh venekeelse infoportaali loomise kohta ning Jaak Aabi küsimusele perekonnaseaduse eelnõu kohta.

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler vastas Heimar Lengi küsimusele külapostkontorite kui sotsiaalse suhtlemise keskuste sulgemise kohta ning Tarmo Männi küsimusele bussiliikluse, maakoolide ehituse- ja remondi- ning metskondade reformiprobleemide kohta.

Infotunni stenogramm:  

Riigikogu pressitalitus

  

Tagasiside