Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Kadri Simsoni esitatud küsimusele tervishoiutöötajate streigi kohta. 

Ansip selgitas, et palgaläbirääkimistel ei ole sotsiaalminister või peaminister või valitsus arstidele partneriks. „Arstide partneriks selles küsimuses on haigla juhtkond. Palgaläbirääkimisi peaksid nad pidama haigla juhtkonnaga, järgmisena on olemas ka Haiglate Liit, edasi, kui sel tasemel ei saa läbirääkimisi peetud, siis tuleks pidada läbirääkimisi Haigekassaga,“ märkis peaminister. Ansip avaldas soovi, et need, kes streikima kutsuvad, ka ise mõistaksid, mis on Eesti ühiskonnas reaalne teostada ja mis on täiesti ebareaalne. Ta luges ette esitatud nõudmised, mille rahuldamiseks puuduvad võimalused. Ansip esitas retoorilise küsimuse. „Ma küsin, et kellelt see raha võtta? Kas võtame pensione vähemaks, võtame õpetajatelt palka natuke maha või on päästetöötajatel, politseinikel suured palgad? Kust peaks tulema kahekordne palgatõus?“. Ta märkis, et arsti keskmine palk möödunud aastal oli 1704 eurot. „Esitatud nõudmiste rahuldamine on täiesti ebareaalne! Kui midagi tuleb, siis tuleb see kindlasti patsientide arvelt, kas nende rahakoti arvelt või nende heaolu arvelt. Haigekassa võimalused järgmisel aastal on hulga suuremad, kui nad sel aastal on. Haigekassa eelarve suureneb 55 miljonit eurot ja arstidele tuleb sealt 3%-line palgatõus ja õdedele 6%-line palgatõus,“ selgitas peaminister. Ta rõhutas: „Nii nagu ei ole palgaläbirääkimistes arstidele minister või valitsus teiseks pooleks, nii ei ole ta ka eri streigi küsimustes teiseks pooleks. See ei tähenda, et haldusalas toimuva eest ei vastutaks ministeerium ja valitsus laiemalt ning sealhulgas ka Riigikogu.“ 

Ansip vastas veel Valeri Korbi esitatud küsimusele Sinimäe kooli taastamise ja Rannar Vassiljevi esitatud küsimusele elamualuse maa maamaksust vabastamise kohta. 

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Kajar Lemberi esitatud küsimusele valitsuse ja omavalitsuste vaheliste läbirääkimiste ning Tarmo Tamme esitatud küsimusele üldhariduskoolide tugispetsialistide palkade kohta. 

Justiitsminister Kristen Michal vastas Valdo Randpere esitatud küsimusele kohtumenetluse kiirendamise kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside