Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Terviseminister Riina Sikkut ütles vastates Aivar Koka küsimusele tervishoiu kättesaadavuse kohta, et riik teeb investeeringuid selle nimel, et mitmekülgne tervisealane abi oleks kättesaadav üle Eesti.

„Eesti tervishoiu kõige suurem mure on tervishoiutöötajate puudus ja sellest tingitud teenuste kättesaadavus maapiirkonnas,“ rääkis Sikkut. Minister selgitas, et Eestis on see, millisesse haiglasse või millise arsti vastuvõtule minna, patsiendi otsus, samuti pakuvad arstid teenust raha eest ning seetõttu suuresti Tallinnasse koonduva eraturu piiramiseks ei ole põhjust. „Aga riigina me peame eelkõige tegelema sellega, et meil oleks Ida-Virumaal kas või see esimene ja ainus psühhiaater, et ka Meremäe inimesed saaksid aru, et kas neil on lootust kunagi perearsti või pereõde näha, et Rakveres kardioloog ka edaspidi teeb kohapeal vastuvõtte,“ loetles minister.

Sikkut sõnas, et tervishoiuteenuste kättesaadavus peab olema tagatud üleriigiliselt ning see eesmärk kajastub ka investeeringutes. Minister tõi näiteks hiljuti Viljandi haiglale ja kaasaegsele tervisekeskusele pandud nurgakivi ja märkis, et struktuurivahenditest on investeeringud plaanitud ka Kuressaare ja Narva jaoks, ühtlasi on üle Eesti rajatud tervisekeskusi ja pööratud tähelepanu neis kaasaegsete töötingimuste ja patsientidele meeldiva keskkonna loomisele. „Tervisekeskuses ei ole ainult arst, on pereõed, on registraator, on vaimse tervise õde, füsioterapeut, mõnel pool veel täiendavad spetsialistid teevad tööd,“ tõi ta esile ja lisas, et konkurentsi asemel on meil vaja koostööd nii perearstide ja eriarstide vahel, aga ka sotsiaalhoolekande valdkonna spetsialistidega, et inimesed ja eriti eakad saaksid kodu lähedal mõistlikku abi.

Terviseminister Riina Sikkut vastas ka Varro Vooglaiu küsimusele sündide arvu drastilise languse kohta.

Infotunnis osalesid ka peaminister Kaja Kallas ja justiitsminister Kalle Laanet.

Peaminister Kaja Kallas vastas Helir-Valdor Seederi küsimusele riigi valitsemise, Tanel Kiige küsimusele rahvastiku, majandus- ja usalduskriisi, Martin Helme küsimusele klounide, Jaanus Karilaiu küsimusele poliitilise kompromissi tähenduse kohta tänases Eestis, Helle-Moonika Helme küsimusele olukorra kohta riigis.

Justiitsminister Kalle Laanet vastas Anastassia Kovalenko-Kõlvarti küsimusele vaenukõne, Riina Solmani küsimusele toetuste ja järelevalve kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside