Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Aivar Riisalu ja Deniss Boroditši esitatud küsimustele taastuvenergia toetuste ja tasude kohta. 

Partsi hinnangul on Riigikogu majanduskomisjonis arutelu taastuvenergia tasude vähendamise küsimustes olnud väga konstruktiivne koos erinevate huvigruppidega. Ta kinnitas, et nii valitsus kui ka tema majandusministrina on huvitatud, et taastuvenergia tasusid puudutav eelnõu võetaks võimalikult ruttu vastu. „Meie jaoks on kaks põhilist positsiooni olnud olulised: tarbijate koormus peab vähenema ja riigil peab olema kontroll toetatava taastuvenergia mahu üle kuni aastani 2020,“ selgitas minister. Partsi hinnangul on nii pangaliidu ja ka kõik muud erialaliitude, ühenduste avaldused olnud tugevalt ülevõimendatud pidades silmas ohtu tehtud investeeringutele. Ta leidis, et sellised avaldused käivad kaasas ühte või teist konkreetset ärihuvi puudutava otsusega. „Kindlasti ka valitsus on huvitatud, et ükski tuuleenergia tootja pankrotti ei läheks,“ toonitas Parts. „Ma kinnitan, et selle eelnõuga, mida valitsus on esitanud, ei lähe mitte ükski tuuleenergia tootja pankrotti, kui nad ise väga saamatud ei ole,“ märkis minister. 

Partsi sõnul ollakse huvitatud elektriportfelli mitmekesistamisest. Ta lisas, et oleme huvitatud ikkagi sellest, et investeeringud oleksid majanduslikult konkurentsivõimelised. Partsi hinnangul suudab tarbija toetada investeeringuid selles mahus, mis on riigi poolt võetud rahvusvahelise kohustusena kuni aastani 2020. „Ideaalis peaksime ikkagi liikuma olukorrale, kus energiatootmisse investeeritakse turupõhiselt, ilma igasuguste toetusteta,“ ütles minister. 

Parts vastas veel Kalev Kotkase esitatud küsimusele parvlaeva piletihindade ja Kajar Lemberi esitatud küsimusele Estonian Airi juhtimise kohta.  

Peaminister Andrus Ansip vastas Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele kaitsekulude suurusest Eesti SKP-st, Priit Toobali esitatud küsimusele keskkonnaministri ametis jätkamise ja Rainer Vakra küsimusele valitsusjuhi ametipalga kohta. 

Infotunni stenogramm. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside