Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele sotsiaalminister Hanno Pevkur ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Vastates Mai Treiali küsimusele sotsiaaldialoogi osapoolte kokkuleppe kohta töölepingu seaduse muutmiseks selgitas sotsiaalminister, et kohtus eile tööandjate esindajatega, Kaubandus-Tööstuskoja esindajatega ning TALO ja Ametiühingute Keskliidu juhtidega, kellega arutati töölepingu seaduse muudatusi ning vaagiti  töötukassa seisu. Pevkuri sõnul kujundavad osapooled oma seisukoha reedeks, mil ministeeriumi ootab nende ettepanekuid. Pevkur lisas, et kui osapooled peavad vajalikuks, siis on neil võimalus oma ettepanekud esitada ka Riigikogu õiguskomisjonile. „Me ei pelga sotsiaaldialoogi tööturu osapooltega. Loodame, et parlament eesotsas õiguskomisjoniga järgmisel nädalal neid muudatusi ka arutab,” ütles minister.
 
Sotsiaalminister vastas veel Marika Tuusi küsimusele toimetulekutoetuse hindamise ja puudeastme määramise kohta, Inara Luigase küsimusele erakorralise pensionireservi olukorra kohta ning Kadri Simsoni küsimusele 1,5 miljoni krooni kulutamise kohta sotsiaalkampaaniaks.
 
Põllumajandusminister vastas Arvo Sarapuu küsimusele toetuste rahvusliku juurdemakse top-up-i toetusõigusliku taseme kohta 2010. aasta eelarves.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside