Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 


Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Ivari Padar.

Vastates Toomas Vareki küsimusele riigireservide täituvuse ja tootlikkuse kohta vastas peaminister, et 2007. aasta lõpu seisuga oli riigireserve valitsussektoril suurusjärgus 32 miljardit krooni ning see ongi valitsuse käes olevate vahendite summa. Ansip: „Valitsus ilma Riigikoguta ei kavatse kasutada mitte ühtegi senti nendest reservidest. Riigikogu otsustas suurendada kassareservi 1,5 miljardilt kroonilt 3 miljardile kroonile. Kõige kergemini kasutatav õigusliku raamistiku mõttes ongi seesama kassareserv – 3 miljardit krooni. Lisaks sellele on praegu jaotamata möödunud aastasest ülelaekumisest 4 miljardit krooni ja ka selle summa kasutamine on eelkõige Riigikogu otsustada.“ Ansip lisas, et väga paljud reservid on kitsa sihtotstarbega reservid ja ta ei läheks nende reservide kasutamise teele väga kergekäeliselt. Ansip väitis, et eelarve tulud järgmisel aastal kasvavad väga kiiresti eelkõige just Euroopa Liidu vahendite arvelt. Peaministri arvates läheb reserve vaja siis, kui tööpuudus on kasvanud.

Vastates Arvo Sarapuu lisaküsimusele stabiliseerimisreservi kohta, selgitas peaminister, et stabiliseerimisreserv on üks suhteliselt väike osa riigi kõikidest reservidest. „Kindlasti ei ole stabiliseerimisreservi kõige suurem eesmärk võimalikult rohke tulu teenimine. Reserv on paigutatud väga konservatiivselt. Stabiliseerimisreservi tuleb vaadelda kui kindlustuspoliisi. Kui läheb halvasti, siis katab kindlustus kahjud,“ ütles Ansip.

Peaminister vastas veel Jaanus Marrandi küsimusele otsetoetuste maksmise põhimõtete muutumise kohta ning Kalev Kallo küsimusele valitsuse kavandatava  maksupoliitika kohta.

Rahandusminister vastas Marek Strandbergi küsimusele järgmise aasta riigieelarve seletuskirja kohta.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside