Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele rahandusminister Ivari Padar, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Vastates Toomas Vareki küsimustele riigieelarve kohta, tuli rahandusministril selgitada nii eksportivate ettevõtete tugipaketiga seonduvat, kui Euroopa Liidust eraldatava raha kasutamist. Varek märkis näitena Ühtekuuluvusfondi raha kasutamise aeglast käivitumist. 
Padar selgitas, et valitsus on proovinud ettevõtete toetuspaketti igati arukamaks teha. „Kogu paketi maht on tänasel juhul riigipoolsete otseste meetmetena umbes 1,3 miljardit Eesti krooni ja kogu tugipakett, kui võtta arvesse ka erinevaid rakendatavaid garantiisid, 5,7 miljardit krooni,“ ütles Padar. Rahandusministri sõnul peab valitsus oluliseks ja mõistlikuks eelkõige täiendavate garantiide mehhanismi laialdasemat rakendamist ehk Kredexi poolt rakendatud meetmete paremini kättesaadavaks tegemist, samuti nende mahtude kasvatamist.
Padar lisas: „Mis puudutab 2009. aasta eelarvet ja seal olevaid struktuurfondi vahendeid, siis see on 12,3 miljardit krooni, millele lisandub riigipoolne kaasfinantseerimine, kokku suurusjärgus 14 miljardit krooni.“ Rahandusminister väitis, et jaanuarikuu väljamakseid on olnud enam kui 400 miljonit krooni ning rahandusministeeriumile laekunud aruannete kohaselt on positsioon paranenud ning ettevalmistustööd käivad. Samas möönis Padar, et 140-st erinevast meetmest on 10 kuni 20 meetme puhul rakendamine takerdunud, millega tegeletakse.
 
Põllumajandusminister vastas Jaanus Marrandi küsimusele olukorra kohta piimatootmises ning keskkonnaminister vastas Aleksei Lotmani küsimusele looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside