Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele rahandusminister Ivari Padar, kaitseminister Jaak Aaviksoo ning regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

Rahandusminister vastas Karel Rüütli küsimusele võimaluste kohta eelarvepoliitika kaudu suurendada inimeste kindlustunnet.
Ivari Padar vastas, et hiljuti Brüsselis kogunenud Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid ühisele seisukohale, mille kohaselt tööhõive ja inimeste toimetulekuga otseselt seotud majanduse elavdamiseks tuleb esmalt taastada usaldus. Padari sõnul on Eesti kontekstis kõige esmasem finantsjulgeoleku tagamine. Vastates Rüütli lisaküsimusele töö kaotanud eluasemelaenuga perede makseraskuste kohta, selgitas minister, et sellises olukorras tuleb jälgida, et ei tekiks olukorda, kus riigi reiting on kehv, mistõttu halvenevad oluliselt laenuvõtjate laenutingimused. Padar märkis, et peab oluliseks, et riigi poolt loodud institutsioonid, nagu KredEx või Maaelu Edendamise Sihtasutus, oleksid taolisele olukorrale reageerides ja võimalike lisagarantiide andmisel paindlikud. Padar lisas, et tänases olukorras jälgitakse eelkõige seda, et majanduse surutis oleks võimalikult väike ning ettevõtteid ei peaks sulgema, mis omakorda põhjustaks töötajate sattumise tänavale. Padar lubas, et rahandusministeerium on avatud kõikideks ettepanekuteks ja diskussioonideks.
Rahandusminister vastas veel Toomas Vareki küsimusele riigieelarve avalikkuse kohta.
 
Kaitseminister vastas Vilja Savisaare küsimusele Iraagist vägede väljatoomise kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele üldise sõjaväekohustuse kohta.
 
Regionaalminister vastas Inara Luigase küsimusele piiriületusprobleemide kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside