Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastas kultuuriminister Raivo Palmaru Riigikogu liikme Andres Herkeli küsimusele Sakala keskuse lammutamisega seonduva kohta ning Tiit Niilo küsimusele Võro, Seto, Mulgi, Kihnu, vanausuliste jt regioonide kultuuripärandi säilitamise kohta.

Vastates Tiit Niilo küsimusele märkis kultuuriminister, et suurt tähelepanu pööratakse just pärimuskultuurile ning rahva- ja pärimuskultuuri toetamiseks jagatav raha on viimase kahe aasta jooksul rohkem kui kahekordistunud. Palmaru tunnistas, et rahvakultuuriseaduse väljatöötamine, mis algatati 2005. aastal, on peatunud juristide erinevate seisukohtade tõttu. Positiivse näitena tõi Palmaru 2006. aastalkäivitunud laulu- ja tantsupeo toetusfondi, mille kaudu jõuab raha kohalike kooride, orkestrite ja rahvatantsurühmadeni. Suuremat tähelepanu peab osutama kohalike rahvamajade ja kultuurikeskuste ja rahvaraamatukogude võrgustiku arendamisele, aga ka noorte huvihariduse soodustamisele.

Minister Paul-Eerik Rummo vastas Raivo Järvi küsimusele lastehoiuvõimaluste suurendamise kohta. Minister selgitas, et hiljuti sotsiaalhoolekandeseadusesse sisse viidud muudatused loovad seadusliku aluse, millele toetudes saab sotsiaalministeeriumi välja töötada vastavad määrused, mis reguleeriksid lastehoiu teenuse pakkujate tegevust. Ministri sõnul on nii lapsehoiuteenuse pakkujate kui lapsevanemate poolne huvi väga suur.

Stenogramm on aadressil: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside